Anasayfa

www.ztbb.org
ZEYTİNBURNU TIBBİ BİTKİLER BAHÇESİ, ( ZTBB )
Kendi konusunda ülkemizin yegane girişimidir. Zeytinburnu Belediyesinin de desteğini alarak, çok önemli araştırmaları gerçekleştirmekte ve uygulamaları sürdürmektedir.. Ekolojik dengenin bizleri sağlık konusunda hiçbir zaman yalnız ve çaresiz bırakmadığını görebilmemiz için, bu organizasyonda özveriyle çalışan doktorların ve uzmanların neler yaptığını ve hayatınıza neleri katmanızın mümkün olacağını öğrenmek için, bu siteye ve daha sonra İstanbul’daki bahçeye mutlaka uğramalısınız.

www.ahsapatelyesi.com
AHŞAP ATELYESİ;
Ülkemizde ahşap yapıların öncülüğünü üstlenen bir firmanın aynı zamanda kurucusu olan ve sektörün duayeni unvanını bence hak eden Murat Talu’nun, hiçbir ticari kaygı taşımaksızın oluşturduğu bir paylaşım sitesidir..

Deprem risklerinden ötürü canımızı ve doğal malzeme olarak sağlığımızı teslim etmemiz gereken ahşap yapılar ve bizzat ahşabın kendisi hakkında en basit ve sevimli yollarla bilgiler aktarılıyor.. Ahşap severler ile, bu yolun her yaştan ve her bilgi düzeyinden yolcuları, bu sanal atelyeden mutlaka yararlanacaktır..

www.tdkterim.gov.tr/bts
TÜRK DİL KURUMU SÖZLÜĞÜ; 
Sanırım hepimize her zaman gerekecek bir başvuru kaynağı.. Hangi kelime hangi anlama gelir ve nasıl yazılır ?.. İletişim “anlaşmak” amaçlıdır. Anlaşabilmek için de bir ortak dilin gelişmesi gerekir.

Bu coğrafyanın çoğunluklu ortak dili olan Türkçenin doğru kullanılması, uzlaşabilmek için temel şarttır. Bilen bilir ama, bizim de sık sık başvurduğumuz bu sözlüğün kısa yolu hepimizin işine yarar diye düşündük.

www.sozluk.net/osmanlica
OSMANLICA-TÜRKÇE SÖZLÜK;
Yine bu coğrafyanın en az bin yıllık geçmişini kapsayan konuşma dilinin, günümüze taşınan binlerce sözcüğü ve günümüzde önümüze çıkan eski belgelerin doğru anlaşılması için hazırlanan, değerli bir yardımcı kaynak..

www.zargan.com/sozluk.asp
İNGİLİZCE-TÜRKÇE SÖZLÜK; Bu konuda sözlük bol. Elbette farklı dillerde de. Biz sadece sık kullandığımız bir sözlüğü sizlerle paylaşmak istedik.. Tercih sizin..

www.greentechnolog.com
Yeşil Teknoloji Sürekli güncellenen haberleri ile yeşil teknoloji eksenli haber sitesi. Bu konu ile ilgilenenlere güvenilir bir haber ve bilgi kaynağı..

www.habitat.org.tr
HABİTAT İNSAN YERLEŞİMLERİ, ÇEVRE, EĞİTİM VE SAĞLIK DERNEĞİ
Doğal, kültürel ve tarihi çevrenin araştırılması, korunması ve geliştirilmesi için; "insan yerleşimleri, yerel yönetimler, mimarlık, çevre, eğitim, sağlık ve çalışma" alanlarında araştırma, eğitim ve yayın yapmak amacı ile kurulan bir site. İlginç makaleler ve bilgilere ulaşabileceğiniz bir paylaşım sitesi..

www.tarimsal.com
TARIMSEKTÖRÜNDE ARAŞTIRMA-GELİŞTİRME 
Yeni teknoloji ve ürünleri tarıma adapte etmeyi amaçlayan bir araştırma teşebbüsü. Türkçe'de “tarım” kelimesi; içerisinde bitkisel, hayvansal, su ürünleri üretimlerini de barındıran geniş anlamlı bir kelimedir.

Yapılan hesaplar, mevcut nüfus artışı ve mevcut tarımsal üretim ile 2025 yılında dünyada açlıktan toplu ölümler olacağı tehlikesine işaret ediyor.. Tarımda en son gelişmeleri takip ederek, birim tarım alanından en yüksek verimin alınmasını sağlayacak teknolojileri tanıtmak, bu amaçla proje, fizibilite, CD, kitap yayınlayıp dağıtmak ve eğitim vermek amacı ile kurulmuş bir site.

www.temizdunya.org
Yapım aşamasında..

www.bizimevinbahcesi.com
BAHÇENİZ VARSA !
Sevgili Murat Talu’nun, kendi bahçesini anlatırken, ele güne çaktırmadan bahçe dersi verdiği sitesi. Faydalı ve çok pratik bilgi dağarcığı.. “Şu kadarcık bahçem var ne yapabilirim ki ?” diyenlere önemle tavsiye edilir..

www.ciziktiriverseneabi.com
ÇİZENLERE ve İÇİNDE YAŞAYANLARA TAVSİYELER
Yine Murat Talu’dan mimarlara öneriler.. Kendini mimar sananlara, ya da bir mimara işi düşeceklere, hayatın içinden ip uçları.. Yaşam ortamınızı doğru tasarlayın. Ellisinde “mimar oluyorum galiba” deyip, altmışını geçince “oldum sanki !” zannına düşen biri olarak bence; “bu da kim oluyor yahu ?” demeyin. Satır aralarındaki gerçekleri keşfetmeye bakın..

www.gunder.org.tr
ULUSLARARASI GÜNEŞ ENERJİSİ TOPLULUĞU
Güneş enerjisi ile ilgili konularda bilim ve teknolojinin geliştirilmesi, araştırma ve geliştirmenin özendirilmesi, güneş enerjisinin yaygın kullanımının teşvik edilmesi gibi konularda faaliyet göstermek için kurulmuştur.

www.yapimder.org.tr

www.eie.gov.tr

www.ises.org

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.ztbb.org

www.ahsapatelyesi.com

www.tdkterim.gov.tr/bts

www.sozluk.net/osmanlica

www.zargan.com/sozluk.asp

www.greentechnolog.com

www.habitat.org.tr

www.tarimsal.com

www.temizdunya.org

www.bizimevinbahcesi.com

www.ciziktiriverseneabi.com

www.gunder.org.tr

www.yapimder.org.tr

www.eie.gov.tr

www.ises.org